Prvý krát • menarché

život ženy je …

Život ženy je prirodzene spojený s udalosťami, ktoré sú dôležitým prechodom, akousi vstupnou bránou do jej ďalšej životnej etapy. Voľakedy sa tieto prahy, tieto medzníky, prirodzene spájali s rôznymi obradmi a rituálmi, počas ktorých sa nová skutočnosť s láskou, s úctou, s rešpektom a s radosťou privítala.

Obrady a rituály tak predstavovali slávnostný, často až posvätný akt ukotvovania nového stavu do života, do tela a žena kráčala ďalej s týmto vedomím a naplnením.

Dnes už žijeme trošku ináč, je iná doba, veľa sa zmenilo, zrýchlilo.

Práve preto je dnes na každom z nás, či si zvolíme sa na chvíľu zastaviť a našou plnou pozornosťou vnesieme energiu láskavého vítania tam, kde to vždy bolo a stále je potrebné, pre zdravý vývoj a plynutie životom, bez ohľadu na to „aká je práve doba“.

Téma spoločného stretnutia – prvý krát – je spojená s obdobím nášho vlastného dospievania a s príchodom našej prvej menštruácie – Menarché.

Je tu príležitosť „nakuknúť“ do svojho vlastného obdobia teenage a pripomenúť si, ako sme to prežívali. Je tu príležitosť stretnúť sa s našou „malou ženou“ v nás a opýtať sa jej, ako sa má.

Ono totiž, ak tam máme nejakú nespracovanú skúsenosť, tak táto vplýva na život našej „vnútornej cyklickej ženy“ a ešte ju aj nevedomky na rôznych úrovniach vnášame do života dievčenského pokolenia a ovplyvňuje to celú rodovú líniu.

Ponúkame vám jednu z možností, ako sa vieme o tú našu časť, ktorá to potrebuje, postarať.

Seminár je vhodný pre všetky ženy rôzneho veku

 Vstup: 15 eur

Termín: Sobota 15.4.2023

  • Miesto: Tolstého 3, Košice

V prípade záujmu mi napíšte  info@zrodenie.sk

napíšte mi

Chem sa prihlásiť na odber noviniek

3 + 13 =

Katka, 35r. Košice

Milá Dary, veľmi pekne ďakujem za Váš láskavý prístup, ochotu a trpezlivosť. Aj vďaka Vám som pri pôrode nepanikárila, hoci som mala z toho poriadny strach a môžem povedať, že som to zvládla veľmi dobre.
Robíte skvelú prácu, ďakujem Vám.

Lubica a Martin, Prešov

Úprimne, neviem ako by sme to s manželom zvládli bez Vás ?
Nielen pôrod, ale i celé obdobie prvých mesiacov po pôrode. Ďakujeme ❤

Renáta, 28 r., Košice

Konzultácie s Dary môžem len odporúčať.
Mala som veľký strach, pretože pôrod prvého syna som mala veľmi komplikovaný. Naozaj som sa veľmi bála, ako to zvládnem teraz.
Svoj obrovský strach sa mi podarilo s Dary uvoľniť a nakoniec pôrod nášho druhého synčeka prebehol vcelku v pohode a aj rýchlo. Som sa to veľmi vďačná a šťastná.
Kiež by každá žena mohla mať pred pôrodom prípravu s človekom, ako je Dary.